.

Russian Orthodox Mission Society of st. Serapion Kozheozersky

.
Русский
ru
Azərbaycan dili
az
Gjuha shqipe
sq
English
en
العربية
ar
հայերեն
hy
Afrikaans
af
Български език
bg
Cymraeg
cy
Magyar nyelv
hu
Việt ngữ
vi
Ελληνικά
el
ქართული ენა
ka
Dansk
da
עִבְרִית
he
Bahasa Indonesia
id
Español
es
Íslenska
is
Gaeilge
ga
italiano
it
Қазақша
kk
Gĩgĩkũyũ
ki
中文
zh
한국어, 조선말
ko
Κurdî
ku
Кыргыз тили
ky
Latviešu
lv
Lietuvių kalba
lt
Македонски
mk
Bahasa Melayu
ms
Malti
mt
Монгол хэл
mn
Deutsch
de
Nederlands
nl
Norsk
no
język polski
pl
Português
pt
Limba română
ro
Cebuano
ceb
Српски
sr
slovenčina
sk
kiswahili
sw
Tagalog
tl
Тоҷикӣ
tg
ภาษาไทย
th
Тыва дыл
tyv
tr
اردو
ur
Ўзбекча
uz
فارسی
fa
suomi
fi
Français
fr
हिन्दी
hi
Hrvatski jezik
hr
Český jazyk
cs
Svenska
sv
eesti keel
et
日本語
ja

Реквизиты для пожертвований:

41001409981867

Hazreti Serafim Viritsalı - O Benden gelir

Oğlum hiç düşündün mü? O kadar değerlisin ki benim gözümde, sana dokunan her şey aslında bana dokunur. Sen benim için çok kıymetlisin. Seni sevdim. Seni büyük bir zevkle yetiştiriyorum.

Ayartılar şiddetlendiğinde, düşman saldırdığında, her şeyin Benden geldiğini bil. Güçsüzlüğün, Benim gücüme ihtiyacı var. Sadece senin için mücadele ettiğim zamanlarda, güvendesin. Sen zor durumdayken, seni anlamayan, senin önem verdiğin şeylere önem vermeyen, seni kabullenmeyen insanların arasındayken, tüm bu olanların Benden geldiğini bil.

Ben, her şeyi gören ve yöneten, Allah’ım. Sen buraya tesadüfen gelmedin. Bulunduğun yer, Benim senin için seçtiğim yerdir. Aklımı sakinleştir diye yalvardın Beni. Gör, bak, seni bu dersi öğrenebileceğin okul olan bu ortama koydum seni. Bulunduğun ortam, birlikte yaşadığın insanlar, maddi şeyler de Benim elimdedir. Bana başvurmanı istiyorum. Bana bağlı olmanı istiyorum. Benim gücüm tükenmezdir. Verdiğim sözlerin gerçek olduğuna inamanı istiyorum. Sıkıntıya düştüğünde sana:’’Tanrına inanmamıştın’’ demeyeyim. Canın yanıyorsa, yakınlarından ayrıldıysan, bunlar da Benden geliyor. Ben teselli ederim, Ben şifa veririm. Bende hiç bitmeyen teselliyi bulasın diye bütün bunlara izin verdim.

Dostunun sana hayal kırıklarına uğratmasına da Ben izin verdim. Senin en iyi dostunun Allah olduğunu göstermek için, hayal kırıklarına izin verdim. Kalbimızi kimseye vermeliyiz. Fakat, yeryüzündeki bütün yaratıklar bizi üzebilirler.

Bana içini dök, her şeyi anlat. Biri sana iftira attı. Bu işi Bana bırak, sadece Bana sığın. O zaman kötü dillerden kurtaracaksın. Ben senin doğruluğunu gün ışığına çıkaracağım ve senin masumiyetini ıspatlayacağım.

Planların yıkılması, ruhunun, vücudunun bitkinliği de Benden gelir. Sen planladın. Planlarını Bana söylüyordun, onları hayırlı kılayım diye. Ama Ben başka bir şey istiyorum. Hayati fırsatlarını Bana bırakmanı istiyorum. O zaman bütün sorumluluk Benim olacak. Çünkü bu sorumluluk senin için çok zor bir sorumluluktur. Tek başına onunla baş edemezsin.

Ansızın gelen hayat sıkıntıları, yüreğinde biriken üzüntüler... onlar da Benden geliyor. Senin kalbinin ve ruhunun gözümün önünde her zaman sıcak olmasını istiyorum. Benim adımla tüm sıkıntılarını yenmeni istiyorum. Sevdiklerinden uzun zamandır haber alamıyorsan ve bu nedenle umutsuzluğa kapılıyorsan, buna da Ben izin verdim.

Ruhunun çektiği acıya bakarak senin bana inancını sorguluyorum ve sevdiklerine ettiğin duaların gücünü. Çünkü sen onları Annemin Şefaatine girmelerini tavsiye etmedin ne de onlara ilgini baba aşkıma bırakmadın. Geçici ya da şifa bulunmaz, ağır hastalığın varsa, yatakta yatıyorsan bil ki o da benden gelir. Güçsüzken Beni daha iyi, daha derinden tanımanı istiyorum. Böyle bir zorlukla karşılaştığında isyan etmeni istemiyorum. İnsanoğlunun ruhunu kurtarmak için paha biçilmez planlarımı sorgulamamanı istiyorum. Bana sığınmanı ve güvenmeni istiyorum.

Benim için özel bir şey yapmayı hayal ettin, ama hasta yatağındasın. O da Benden gelir. Sağken, kendi işlerinle o kadar meşgüldün ki ruhun Benden o kadar uzaktı. Hatırlayabilirsen, havarilerimden birileri huzur içinde dua etmek için dünya işlerinden uzaklaştılar. Sorumlu bir vaziyete çağrıldın, git, kabul et, ama Bana yaslan. Ben sana o görevi emanet ettim. Allah tüm yapacaklarını hayırlı kıldı.

Bugün sana Kutsal Üçlünün tavsiyesini veriyorum, kutsal yağ veriyorum sana. Onu bol bol uygula, evladım. Bütün sıkıntılarına, seni acıtan her kelimeye, seni üzebilen ya da cesaretini kırabilen bütün zorluklara, bütün güçsüzlüklerine bu yağı sür. Her zorluk Allah’ın ilmidir. Her zorluk öğrenmenin fırsatıdır. Bütün kesinlikler sen yaralanmayasın diye körelmiş olacaktır.

O yüzden, bugün sana söylediğim kelimeleri kalbinde sakla – O Benden geliyor. Çünkü, bunlar sadece kelimeler değil, bunlar senin hayatın!

ruРусский
azАзербайджанский
sqАлбанский
enАнглийский
arАрабский
hyАрмянский
afАфрикаанс
bgБолгарский
cyВаллийский
huВенгерский
viВьетнамский
elГреческий
kaГрузинский
daДатский
heИврит
idИндонезийский
esИспанский
isИсландский
gaИрландский
itИтальянский
kkКазахский
kiКикуйю
zhКитайский
koКорейский
kuКурдский
kyКыргызский
lvЛатышский
ltЛитовский
mkМакедонский
msМалайский
mtМальтийский
mnМонгольский
deНемецкий
nlНидерландский
noНорвежский
plПольский
ptПортугальский
roРумынский
cebСебуано
srСербский
skСловацкий
swСуахили
tlТагальский язык
tgТаджикский
thТайский
tyvТувинский
tr
urУрду
uzУзбекский
faФарси
fiФинский
frФранцузский
hiХинди
hrХорватский
csЧешский
svШведский
etЭстонский
jaЯпонский© Russian Orthodox Mission Society of st. Serapion Kozheozersky
write us